Konrad Piekarski zwyciężył w Grand Prix Polski

W dniach 21-23 lutego Tarnów gościł uczestników drugiego turnieju z cyklu Grand Prix Polski w bilardzie. Na starcie zawodów stanęło 120 bilardzistów ze Słowacji, Czech, Włoch i Polski w tym (prawie) cały krajowy “top”. Z pierwszej 16-stki rankingu nie zagrał jedynie Piotr Kudlik z „LP Metal-Fach Pool Bilard” Sokółka.

konrad_piekarski_2014

Na starcie zawodów stanęła czteroosobowa reprezentacja „Metal  Fach LP Pool Bilard” Sokółka: bracia Konrad i Krystian Piekarski, Marek Kudlik i Łukasz Przybysz. Trzydniowa rywalizacja, zwycięstwo w 10 pojedynkach zaowocowała złotym medalem Grand Prix Polski oraz objęciem fotela lidera krajowego rankingu przez Konrada Piekarskiego. Konrad w finale pokonał zawodnika gospodarzy Wojciecha Banka, na podium znaleźli się także: Wojciech Szewczyk (Konsalnet Warszawa) i Sebastian Batkowski (Frame Łódź). Na dobrym 9 miejscu zawody zakończył Marek Kudlik. Pochwalić należy postawę Łukasza Przybysza, który w swoim drugim występie na tak ważnych krajowych zawodach uzyskał awans do fazy pucharowej, pokonując między innymi medalistę Mistrzostw Europy Juniorów Marcela Fortuńskiego.

3 Edycja Grand Prix Polski rozegrana zostanie w dniach 25-27 kwietnia w Białymstoku.