Wysoka forma Piotra Kudlika na półmetku sezonu

Piotr Kudlik zwycięzcą Grand Prix Polski WIK Pol Tour “Baltic League”

1 i 2 czerwca w Kętrzynie odbył się międzynarodowy turniej rozgrywany cyklicznie w państwach nadbałtyckich pn. “Baltic League”. Pierwszy raz “Liga Nadbałtycka” zagościła w Polsce, a jej polska edycja została wliczona do cyklu Grand Prix Polski Wik Pol Tour. W turnieju rywalizowało blisko 130 zawodników z 8 państw: Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji, Białorusi, Norwegii, Danii i Polski.

piotr_kudlik_baltic_leagueW tym prestiżowym turnieju po raz pierwszy zagrali również zawodnicy Metal-Fach LP Pool Bilard Sokółka. Zagrali z powodzeniem, ponieważ Piotr Kudlik zwyciężył, Marek Kudlik był 5, Konrad Piekarski zajął 9 miejsce, 17 – Krystian Piekarski, 33 – Jakub Kasperuk. Na dalszej pozycji swoją rywalizację zakończył Jacek Jarno.

Piotr Kudlik w finale pokonał 6 do 3 zawodnika z Tomaszowa Mazowieckiego Mariusza Skonecznego, a na 3 stopniu podium stanęli młodziutki Wiktor Zieliński z Hadesu Poznań oraz Piotr Ostrowski z Duet u Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki.

To już półmetek krajowej rywalizacji i trzeba przyznać, że jest to bardzo udany sezon sokółczan. W każdym z 5 turniejów cyklu Grand Prix Polski stawali na podium, w tym dwukrotnie zwyciężali. Obecnie w kilkuset osobowym rankingu krajowym sezonu 2013 zajmują pozycje: 2, 3, 5, 35, 37, 84.

Najbliższe starty: W sobotę, 8 czerwca 2013 r. sokólscy II ligowcy rozegrają 5 kolejkę II Ligi w Tomaszowie z tamtejszym Duetem. W niedzielę, 9 czerwca nasz pierwszy zespół zmierzy się (również na wyjeździe) z liderem bieżącego sezonu – I składem Duetu Tomaszów Mazowiecki.

Na zdjęciu: Piotr Kudlik – Metal-Fach LP Pool Bilard Sokółka – zwycięzca Grand Prix Polski WiK Pol Tour – Baltic League – Kętrzyn 2013.