Dobre wyniki naszych nartorolkowców

VI Grand Prix Podlasia w biegach na nartorolkach – Sokółka 2012

30 września 2012 r. w Sokółce odbyło się po raz pierwszy Grand Prix Podlasia w biegach na nartorolkach. Udział wzięło ponad 100 narciarzy z podlaskich klubów i szkół zajmujących się narciarstwem biegowym, między innymi zawodnicy: UKS ,,Hubal” Białystok, UKS ,,Puszcza” Supraśl, Zespołu Szkół Sportowych w Supraślu, UKS „Sudovia” Szudziałowo oraz rodzimi narciarze z UKS „Orliki” w Starej Kamionce i UKS „Start” w Malawiczach Dolnych.

Podczas zmagań sportowych doskonale wypadli sokólscy narciarze zdobywając 2 puchary oraz 9 medali. Rywalizowano na 3 dystansach: 4 km, 2,5 km oraz w najmłodszej kategorii na 1250 metrów.

Trasa rozpoczynała się przy siedzibie Starostwa Powiatowego w Sokółce a przebiegała  ulicami: Piłsudskiego, Sikorskiego, Dąbrowskiego i Ściegiennego. W kategorii juniorka b – Anna Rochalska /UKS Start Malawicze/ zajęła 3 miejsce, w kategorii juniorka c – Elżbieta Sołowiej /UKS Start Malawicze/ zajęła 3 miejsce,  juniorka d – Katarzyna Rochalska /UKS Start Malawicze/ zajęła 3 miejsce, juniorka e – Wioleta  Mozolewska /UKS Start Malawicze/ zajęła 2 miejsce, juniorka f – Karolina Szyszko /UKS Start Malawicze/ zajęła 1 miejsce, w kategorii junior f – Maciej Kuryłowicz /UKS ,,Orliki” Stara Kamionka /zajął 2 miejsce, junior f – Kamil Kirpsza /UKS ,,Orliki” Stara Kamionka / zajął 3 miejsce, w kategorii juniorka g – Natalia Fiedorec /UKS Start Malawicze/ zajęła 1 miejsce, juniorka g – Kamila Recko /UKS Start Malawicze/ zajęła 2 miejsce.

Zawody miały charakter sprawdzianu zaliczanego do ogólnej klasyfikacji VI Grand Prix Podlasia. Była to trzecia i czwarta eliminacja. Podsumowanie finałowe odbędzie się w dniu 5 października 2012 w Supraślu. Komisja sędziowska PZN pracowała pod kierownictwem pana Anatola Leończuka, pomiaru czasu dokonał Prezes Podlaskiego Okręgowego Związku Narciarskiego – Lech Szargiej, biuro zawodów prowadził Piotr Zaręba, mikrofon obsługiwał Wojciech Kulikowski, opiekę medyczną zapewniła pielęgniarka  Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sokółce.

Zawody rozegrano pod honorowym patronatem Starosty Sokólskiego, który ufundował zwycięzcom w poszczególnych kategoriach pamiątkowe puchary. Organizatorem tej imprezy oraz fundatorem nagród był UKS “Orliki” w Starej Kamionce i UKS,,Start” w Malawiczach Dolnych.

Koordynator organizacji zawodów Piotr Zaręba serdecznie dziękuje za okazaną pomoc wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia VI Grand Prix Podlasia w biegach na nartorolkach w Sokółce.

DO POBRANIA: Wyniki z zawodów [.pdf]